Results World Dance Contest 2022

Results ...


Special Award Dance of the Day:
  • KDM Danish Girl - 90.33 - TF Company Dueren e.V
  • MiniGGN The Country Fair - 90.00 - Kaleidoskop bei MIR e.V.
  • AGGN Russkaja Sima - 95.67 - Tanzschule Let's Dance

Special Award of the Municipality of Villach:
  • JGGM The Voices - 91.67 - Storm Ballet
Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
1 MiniDW Smooth Criminal
  • Aryna Mikhnevich
  • Emna Jemili
  • 8; 7 75.00 Tanzwerk Wesseling Wesseling
    2 MiniDW Believer
  • Klara Madeleine Fish
  • William Wyatt Fish
  • 5; 7 72.67 abcDance Wiener Neustadt
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 MiniGGW Hi Hi Ha Ha
  • Sara Kolorz
  • Marta Jansen
  • Theresa Anton
  • Veronika Sherin
  • Romy Tschöpe
  • Maja Mainka
  • Aryna Mikhnevich
  • Julia Walter
  • Lena Borowska
  • Marleen Berens
  • Melina Deibele
  • Carla Heßel
  • Valea Jansen
  • Emna Jemili
  • Lena Kühn
  • Evelin Merkel
  • Evangelina Gordeeva
  • 6 - 9 83.00 Tanzwerk Wesseling Wesseling
    2 MiniGGW Kakao
  • Mariel Ivanova
  • Arthur Shalaev
  • Emily Louisa Schäfer
  • Anzelika Samsonova
  • Alisa Schlegel
  • Daria Rukteschel
  • Daniel Schneider
  • Katharina Schönfeld
  • Julia Nazarov
  • Julia-Marie Schmidt
  • Diana Isaev
  • 6 - 9 79.67 Tanzstudio In RoT Hamburg
    3 MiniGGW Cupcake Bakery
  • Joshua Joris Hieke
  • Alessia Russo
  • Henriette Stein
  • Carolina Mertens
  • Jaden Hasselbach
  • Cleo Helfen
  • Ida Michels
  • Emma Breuer
  • Romy Mertens
  • Nayeli Bialek
  • Lena Thellmann
  • 5 - 9 78.67 Susannes Ballettschule Langenfeld
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 MiniGW Die Affenbande
  • Anastassia Shchekotova
  • Sofia Fichman
  • Anna Valentina Juli Mack
  • Emily Spanca
  • Irina Kotov
  • Eli Zafirova
  • Isabell Anufri
  • Alissa Kratzke
  • Aleksandra Grevtseva
  • Anna Gerasimova
  • 8 - 9 84.00 LETAS München
    2 MiniGW Funny clowns
  • Uljana Meier
  • Sofia Kandrutov
  • Nefeli Tsamantani
  • Anastasia Merkel
  • Arina-Leyla Lobes
  • Melina Berilo
  • Stella Ring
  • Aurelia Risto
  • Valeria Schuckmann
  • 5 - 9 79.33 KuBiS Worms e.V. Worms
    3 MiniGW Dance with me
  • Amalia-Aleksandra Ott
  • Alissa Karsten
  • Valeria Slunko
  • Melina Debus
  • Anna Tuliakov
  • Alexa Grünwald
  • Nikole Shesterkina
  • Karina Petzold
  • Annatess Nekrasov
  • Valeria Lammermeier
  • 7 - 9 77.67 Alisa Augsburg
    4 MiniGW Desert
  • Mona Bierbaumer
  • Valeria Enzenhofer
  • Katharina Ertl
  • Anastasia Goscheschek
  • Greta Irlacher
  • Mayla Kalt
  • Gloria Paulitsch
  • Mathilda Stangl
  • Clara Krapesch
  • Marie Chavanne
  • 7 - 9 76.33 Ballettzentrum Klagenfurt Domplatz Klagenfurt
    5 MiniGW Trees
  • Mila Mathijssen
  • Anna Oberndorfer
  • Lana Welte
  • Esther Drauch
  • Enya Gaber
  • Sophie Landauer
  • Lia Geist
  • 6 - 9 73.00 abcDance Wiener Neustadt
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 MiniSW Puppe
  • Natalie Rudenko
  • 9 89.33 Modernes Tanztheater FLY Würzburg
    2 MiniSW Diddle Diddle Swing
  • Andrea Rusu
  • 7 86.00 TF Company Dueren e.V Düren
    3 MiniSW Spider-Lilli
  • Lilli Osanna
  • 9 85.33 Ballettstudio Renate Kokot Salurn
    4 MiniSW Dancing Girl
  • Tamina Jost
  • 7 78.33 Valeina Dance Academy NOETSCH
    5 MiniSW Thumbelina
  • Elia Petrova
  • 8 77.00 Ballet stuido Djulia Sofia
    5 MiniSW Die Biene Maja
  • Viktorie Otáhalová
  • 8 77.00 ZUŠ Hranice Hranice
    7 MiniSW Jasmin
  • Gabriela Toleva
  • 7 76.33 Ballet stuido Djulia Sofia
    8 MiniSW Music box
  • Yulia Veleva
  • 7 75.33 Ballet stuido Djulia Sofia
    9 MiniSW Someone You Loved
  • Lia Geist
  • 6 72.67 abcDance Wiener Neustadt
    9 MiniSW Walk Me Home
  • Anna Oberndorfer
  • 8 72.67 abcDance Wiener Neustadt
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 MiniSA Olaf
  • Joshua Joris Hieke
  • 9 84.00 Susannes Ballettschule Langenfeld
    2 MiniSA I feel better when I'm dancing
  • Lilli Plötze
  • 9 76.00 TV Freiburg-Herdern Freiburg
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 KGGM Survivor
  • Neef Carla Maria
  • Emilia Lohmann
  • Marielle Krieg
  • Anna Krings
  • Aliyah Jansen
  • Ioanna Papadopolou
  • Lea Sophie Kolorz
  • Marie Reetz
  • Marietta Buß
  • Elena Giordsiou
  • Elisabeth Siomos
  • Victoria Walter
  • Lea Marie Engel
  • Diana Ibel
  • Xenia Herner
  • Emilia Santos
  • Alina Laken
  • 10 - 13 86.67 Tanzwerk Wesseling Wesseling
    2 KGGM Palladio
  • Neef Carla Maria
  • Emilia Lohmann
  • Marielle Krieg
  • Anna Krings
  • Anjelie Schmidt
  • Aliyah Jansen
  • Ioanna Papadopolou
  • Lea Sophie Kolorz
  • Marie Reetz
  • Marietta Buß
  • Elena Giordsiou
  • Elisabeth Siomos
  • Victoria Walter
  • Diana Ibel
  • Josephine Magdalena Gaede
  • Xenia Herner
  • Vivien Merkel
  • Emilia Santos
  • Josephine Anna Glatzel
  • Alina Laken
  • 10 - 13 85.67 Tanzwerk Wesseling Wesseling
    3 KGGM Crazy Bubble Waltz
  • Paulina Enzenhofer
  • Inara Foetz
  • Karl Goscheschek
  • Anna-Lena Kienzer
  • Bevin Knappitsch
  • Maya Schellander
  • Lea Unterweger
  • Lisa Wabnegger
  • Franziska Fenzl
  • Madleine Ebner-Schiller
  • Nicole Kremnitzer
  • Kristina Kulmbrein
  • 8 - 12 79.67 Ballettzentrum Klagenfurt Domplatz Klagenfurt
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 KGM All of board
  • Ben Giovanni Brömmel
  • Sarah Nelle
  • Florentina Trümpler
  • Lina Pengel
  • 12 - 13 91.67 Ballettschule Mainz Mainz
    2 KGM Mystery of Love
  • Ben Giovanni Brömmel
  • Anais Chan de Aguirre
  • Sarah Nelle
  • Ela Selin Özcan
  • Lina Pengel
  • Elizabeth Schloß
  • Florentina Trümpler
  • Coco Zoe Opalka
  • 11 - 13 91.00 Ballettschule Mainz Mainz
    3 KGM Needle
  • Emily Alexandra Meyer
  • Mira Caviglia
  • Rebecca Burkhardt
  • Illenia Camenzind
  • Mina Tuna
  • Linn Steinmann
  • Bettina Rohrer
  • Mara Bucher
  • Karin Dadejova
  • Victoria Baggio
  • 11 - 13 85.00 Ballett Akademie Luzern Buchrain
    4 KGM Don't Stop Me Now
  • Alžběta Hrušková
  • Karolína Červenková
  • Anežka Pavelková
  • Teodorik Šiman
  • Ella Sudová
  • Mia Trávníčková
  • 9 - 13 84.00 Baletní škola Arabeska Praha Praha
    5 KGM Energiequelle
  • Natalie Rudenko
  • Evelyn Weiß
  • Dana-Ilexa Dikscheitis
  • Vanessa Tissen
  • Leonie Brunnmeier
  • Veronika Kosik
  • 8 - 10 80.00 Modernes Tanztheater FLY Würzburg
    6 KGM Preparartions
  • Emma Bierbaumer
  • Fabienne Bilanovic
  • Juliana Enzenhofer
  • Victoria Ertl
  • Marie Lea Gritzner
  • Coco Kalt
  • Nia Knappitsch
  • Emelie Mikula
  • Maya Will
  • Arienne Brettstätter
  • 10 - 13 77.33 Ballettzentrum Klagenfurt Domplatz Klagenfurt
    7 KGM Sail
  • Konstanze Sitz
  • Carolina Pöchl
  • Luna Morton
  • Lilian Brenner
  • Alia Majnaric
  • 9 - 13 74.00 abcDance Wiener Neustadt
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 KDM Danish Girl
  • Nike Hauser
  • Shane Osagie
  • 13; 13 90.33 TF Company Dueren e.V Düren
    2 KDM Firestorm
  • Lina Pengel
  • Florentina Trümpler
  • 12; 12 89.67 Ballettschule Mainz Mainz
    3 KDM We
  • Ioanna Papadopolou
  • Marielle Krieg
  • 13; 11 86.67 Tanzwerk Wesseling Wesseling
    4 KDM Rainmaker
  • Emily Alexandra Meyer
  • Mira Caviglia
  • 13; 13 83.00 Ballett Akademie Luzern Buchrain
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 KSM Can you hear me
  • Florentina Trümpler
  • 12 89.00 Ballettschule Mainz Mainz
    2 KSM The artist
  • Lina Pengel
  • 12 88.67 Ballettschule Mainz Mainz
    3 KSM Whisper
  • Carolina Rösler
  • 11 86.00 Ballettschule Atelier Danse Salzburg
    4 KSM Believer
  • Karolína Červenková
  • 13 80.33 Baletní škola Arabeska Praha Praha
    5 KSM Tales of Brianna
  • Mira Caviglia
  • 13 78.67 Ballett Akademie Luzern Buchrain
    6 KSM Powerful
  • Anežka Pavelková
  • 13 78.33 Baletní škola Arabeska Praha Praha
    7 KSM Lovely
  • Nina Wanker
  • 11 74.67 Valeina Dance Academy NOETSCH
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 KGGW The Little Daredevils
  • Anna Kalinin
  • Elisavet Kisniaridou
  • Sophia Makhoshvili
  • Adam Malenboym
  • Alexander Mayer
  • Aron Mayer
  • Valeria Nakhmanovych
  • Valentina Orlando
  • Daniil Shelest
  • Theodor Shelest
  • Lukas Sonidis
  • Victoria Utz
  • Vasilisa Vakhrina
  • Konstantin Dendorfer
  • Anastasia Tashlitzki
  • Thien-Nhi Le
  • Alexander Tashlitzki
  • 7 - 13 83.33 Kaleidoskop bei MIR e.V. München
    2 KGGW Kids Raise The Voice
  • Leana Schmidt
  • Milena Gebel
  • Lija Elisarov
  • Lisa Josephine Schock
  • Valeria Reschetnik
  • Melissa Gerdt
  • Viktoria Schell
  • Lisa Siebenhaar
  • Alina Tretjak
  • Maria Elenschleger
  • Nicole Zaharov
  • Petra Paszti
  • 8 - 13 81.00 Milana Ballet and Dance Academy Lahr
    3 KGGW Pure Imagination
  • Emily Alexandra Meyer
  • Mira Caviglia
  • Elena Bättig
  • Beatrice Schlleiss
  • Camille Feldbauer
  • Jessica Gloor
  • Victoria Baggio
  • Mara Bucher
  • Rebecca Burkhardt
  • Illenia Camenzind
  • Karin Dadejova
  • Cindy Gloor
  • Loreen Hensler
  • Tatjana Ilic
  • Mariia Lapshina
  • Alissa Penna
  • Selma Reichmuth
  • Bettina Rohrer
  • Amelia Signorelli
  • Linn Steinmann
  • Mina Tuna
  • 8 - 13 80.00 Ballett Akademie Luzern Buchrain
    4 KGGW Street kings
  • Alissa Karsten
  • Valeria Slunko
  • Polina Skworzow
  • Anna Tuliakov
  • Diana Schafran
  • Valeria Neufeld
  • Angelina Karsten
  • Alexandra Karsten
  • Veronika Tuliakov
  • Evelyn Rudolf
  • Anastasia Mehlmann
  • Elisabeth Dikonski
  • Melissa Fleischmann
  • Arisa Frank
  • Ulyana Mamykin
  • Emina Sophie Kiefel
  • 8 - 11 78.33 Alisa Augsburg
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 KGF Mary Ross
  • Alžběta Hrušková
  • Natali Jungwirthová
  • Anežka Pavelková
  • Ella Rejská
  • Teodorik Šiman
  • Gabriela Pilařová
  • Valerie Pavlíková
  • Mia Trávníčková
  • Žofie Klimešová
  • Sofie Dilong
  • Karolína Červenková
  • Karolína Turková
  • 10 - 13 79.67 Baletní škola Arabeska Praha Praha
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 KGH MI Crew in Action
  • Filip Kursawe
  • Olivia Braun
  • Selina Böhm
  • Finlay Hartinger
  • Victoria Troll
  • 9 - 13 81.67 Move it Dance Academy Gräfelfing
    2 KGH Men in Black
  • Melinda Stele
  • Jana-Sophie Werhonig
  • Lara Schell
  • Jannik Romano
  • Rachel Reesen
  • Marie Hasslinglehner
  • Lina Nemec
  • Leon Lucardi
  • Marie Kleinbichler
  • Ella Hübel
  • Flora Preissegger
  • Mira Zwitter
  • Helena Jonach
  • 9 - 13 79.67 Valeina Dance Academy NOETSCH
    3 KGH SOLID STRUMS
  • Justin Fürus
  • Jason Herdt
  • Lars Zimmermann
  • Danil Fürus
  • Ilan Xhoxhaj
  • 9 - 13 78.67 Space of Dance Studio Lahr
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 KDW Happy Swing
  • Finja Oppe
  • Nike Hauser
  • 11; 13 81.67 TF Company Dueren e.V Düren
    2 KDW Gophers
  • Emily Semenov
  • Sophia Kaiser
  • 10; 10 81.33 KuBiS Worms e.V. Worms
    3 KDW Cha Cha Cha
  • Ioanna Papadopolou
  • Diana Ibel
  • Marietta Buß
  • 13; 13; 12 77.67 Tanzwerk Wesseling Wesseling
    4 KDW Big Finish
  • Bettina Rohrer
  • Mara Bucher
  • 12; 11 77.00 Ballett Akademie Luzern Buchrain
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 KDA Two of a Kind
  • Fiona Krummel
  • Ilias Araz
  • 11; 11 86.67 Susannes Ballettschule Langenfeld
    2 KDA Colours makes us happy
  • Julie Hasselbach
  • Pauline Haar
  • 13; 12 79.67 Susannes Ballettschule Langenfeld
    3 KDA 5,6,7,8
  • Marie Müller
  • Larissa Müller
  • 13; 10 75.00 projectDANCE Reutlingen
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 KDH Oldschool Number one
  • Emilias Oks
  • Makar Frolov
  • 12; 11 85.00 Level Dance Shool Bad Marienberg
    2 KDH Beggin
  • Justin Fürus
  • Jason Herdt
  • Ilan Xhoxhaj
  • 13; 13; 13 81.67 Space of Dance Studio Lahr
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 KGW Steam Heat
  • Maya Nastri
  • Valentina Hohensasser
  • Alice Kenzel
  • Carolina Rösler
  • Hannah Kasinger
  • Jennifer Berdynaj
  • Gabriella Franz Kumpf
  • Laetitia Baubin
  • Leony Blotni
  • 10 - 13 89.67 Ballettschule Atelier Danse Salzburg
    2 KGW lustiger Rock'n'Roll
  • Sophia Disterhoft
  • Alicia Rusch
  • Emily Semenov
  • Sophia Kaiser
  • Kiana Marie Heim
  • Evelin Dering
  • Viktoria Usinger
  • 10 - 13 80.33 KuBiS Worms e.V. Worms
    3 KGW Spinnentanz
  • Uljana Meier
  • Sofia Kandrutov
  • Sophia Disterhoft
  • Alicia Rusch
  • Emily Semenov
  • Sophia Kaiser
  • Kiana Marie Heim
  • Evelin Dering
  • Viktoria Usinger
  • 8 - 13 78.67 KuBiS Worms e.V. Worms
    4 KGW Mr. Aladdin, Sir
  • Marie Müller
  • Hannah Lang
  • Isabell Köstler
  • Valeria Sciarrino
  • Larissa Müller
  • Vivien Fijala
  • Lea Mayer
  • 10 - 13 78.33 projectDANCE Reutlingen
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 KSW Dont Care About Us
  • Ioanna Papadopolou
  • 13 80.67 Tanzwerk Wesseling Wesseling
    2 KSW Wicked
  • Nike Hauser
  • 13 78.00 TF Company Dueren e.V Düren
    3 KSW die Sekretärin
  • Nela Brožková
  • 10 77.33 ZUŠ Hranice Hranice
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 KSWm Facing Fear
  • Shane Osagie
  • 13 90.33 TF Company Dueren e.V Düren
    2 KSWm Take me to church
  • Ben Giovanni Brömmel
  • 12 83.67 Ballettschule Mainz Mainz
    3 KSWm Metamorphose
  • Cedric Nagel
  • 13 82.33 Ballettschule Bettina Süß Passau
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 KSA Such a night
  • Shane Osagie
  • 13 91.33 TF Company Dueren e.V Düren
    2 KSA Oogie Boogie Man
  • Ilias Araz
  • 11 84.67 Susannes Ballettschule Langenfeld
    3 KSA I'm Gettin Good At Being Bad
  • Sofia Chiara Cserép
  • 13 83.67 Susannes Ballettschule Langenfeld
    4 KSA This is me
  • Adel Balog
  • 13 74.00 Valeina Dance Academy NOETSCH
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 KSH RANI
  • Tiziana Ribaudo
  • 10 84.33 Space of Dance Studio Lahr
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 MiniGGB Kazatschok
  • Sara Kolorz
  • Marta Jansen
  • Theresa Anton
  • Veronika Sherin
  • Romy Tschöpe
  • Maja Mainka
  • Aryna Mikhnevich
  • Julia Walter
  • Lena Borowska
  • Marleen Berens
  • Melina Deibele
  • Carla Heßel
  • Valea Jansen
  • Emna Jemili
  • Lena Kühn
  • Evelin Merkel
  • Evangelina Gordeeva
  • 6 - 9 84.00 Tanzwerk Wesseling Wesseling
    2 MiniGGB Matrosentanz
  • Valentina Raster
  • Laura Lehotska
  • Veronika Mark
  • Marie Fritz
  • Liana Wagner
  • Ayda Akgün
  • Franziska Prommersberger
  • Kira Lawrinenko
  • Letizia Donnerbauer
  • Veronika Jantsch
  • Romi Rasche
  • Amelie Batzelsberger
  • 7 - 9 75.00 Ballettschule Muckenthaler Deggendorf
    3 MiniGGB Schneeglöckchen
  • Elena Kiril Nikolova
  • Beren Melek Keskin
  • Salome Fiona Rodkharyan
  • Milena Benz
  • Emilia Theresa Wild
  • Aurelia Aila Lienhard
  • Patricia Josephine Scutaru
  • Kornelia Pustelnik
  • Ingrid Christin Schötta
  • Lotta Buß
  • Julia Wunder
  • Lilly Conny Schlosser
  • 5 - 9 69.67 AStyle Artzentrum Gengenbach
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 MiniQB Matrosen Tanz
  • Marta Jansen
  • Marleen Berens
  • Evelin Merkel
  • Maja Mainka
  • 7 - 9 86.33 Tanzwerk Wesseling Wesseling
    2 MiniQB Eleganz
  • Anna Mang
  • Anastasia Gkoudoula
  • Marina Benaglia
  • Johanna Carl
  • 8 - 9 76.33 Ballettschule Korinna Söhn München
    3 MiniQB Flowers
  • Elia Petrova
  • Gabriela Toleva
  • Yulia Veleva
  • Nikol Karakostova
  • 7 - 8 72.67 Ballet stuido Djulia Sofia
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 MiniGB Les petites danseuses
  • Sofija Ilic
  • Justina Baubin
  • Nika Staudinger
  • Philomena Oischinger
  • Joana Klinger
  • Alexandra Kusnezow
  • Valentina Kusnezow
  • Aleyna Dereyurt
  • 7 - 9 84.00 Ballettschule Atelier Danse Salzburg
    2 MiniGB Unterwegs mit Freundinnen
  • Valentina Raster
  • Laura Lehotska
  • Marie Fritz
  • Liana Wagner
  • Ayda Akgün
  • Franziska Prommersberger
  • Letizia Donnerbauer
  • Amelie Batzelsberger
  • 7 - 9 77.33 Ballettschule Muckenthaler Deggendorf
    3 MiniGB Feuerfest
  • Mila Mathijssen
  • Anna Oberndorfer
  • Lana Welte
  • Esther Drauch
  • Enya Gaber
  • Sophie Landauer
  • Lia Geist
  • 6 - 9 72.67 abcDance Wiener Neustadt
    4 MiniGB Atlantis
  • Anna Mang
  • Julia Gerhard
  • Isobel Boughey
  • Adriana Baumgarten
  • Anastasia Gkoudoula
  • Marina Benaglia
  • Johanna Carl
  • 8 - 9 71.00 Ballettschule Korinna Söhn München
    4 MiniGB Mary Poppins
  • Elena Bättig
  • Beatrice Schlleiss
  • Camille Feldbauer
  • Jessica Gloor
  • Luna Kroh
  • Ava Ming
  • Soraya Oran Garcia
  • 7 - 9 71.00 Ballett Akademie Luzern Buchrain
    6 MiniGB La-Ola
  • Mona Bierbaumer
  • Valeria Enzenhofer
  • Katharina Ertl
  • Anastasia Goscheschek
  • Greta Irlacher
  • Mayla Kalt
  • Gloria Paulitsch
  • Mathilda Stangl
  • Clara Krapesch
  • Marie Chavanne
  • 7 - 9 70.00 Ballettzentrum Klagenfurt Domplatz Klagenfurt
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 MiniSN Cossack Pereplyas
  • Theodor Shelest
  • 8 83.33 Kaleidoskop bei MIR e.V. München
    2 MiniSN Plasovaja
  • Amalia-Aleksandra Ott
  • 8 83.00 Alisa Augsburg
    2 MiniSN Perepljas
  • Aryna Mikhnevich
  • 8 83.00 Tanzwerk Wesseling Wesseling
    4 MiniSN Wäschetag
  • Sofia Kandrutov
  • 9 78.33 KuBiS Worms e.V. Worms
    4 MiniSN Crazy Natasha - Russian Dance
  • Sidonie Dudová
  • 9 78.33 Baletní škola Terezie Dudové Beroun
    6 MiniSN Varenka
  • Elia Petrova
  • 8 76.33 Ballet stuido Djulia Sofia
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 MiniGGN The Country Fair
  • Diana Golubitski
  • Elisavet Kisniaridou
  • Nicole Koch
  • Valentina Orlando
  • Theodor Shelest
  • Mira Bhati
  • Elisaveta Dombrowskaja
  • Uliana Shchipunova
  • Albert Will
  • Milana Magdych
  • Volodimir Homcuk
  • Kirill Daugavet
  • 6 - 9 90.00 Kaleidoskop bei MIR e.V. München
    2 MiniGGN Warenka
  • Sara Kolorz
  • Marta Jansen
  • Theresa Anton
  • Veronika Sherin
  • Romy Tschöpe
  • Maja Mainka
  • Aryna Mikhnevich
  • Julia Walter
  • Lena Borowska
  • Marleen Berens
  • Melina Deibele
  • Carla Heßel
  • Valea Jansen
  • Emna Jemili
  • Lena Kühn
  • Evelin Merkel
  • Evangelina Gordeeva
  • 6 - 9 89.67 Tanzwerk Wesseling Wesseling
    3 MiniGGN On the chicken farm
  • Amalia-Aleksandra Ott
  • Alissa Karsten
  • Valeria Slunko
  • Melina Debus
  • Polina Skworzow
  • Anna Tuliakov
  • Diana Schafran
  • Alexa Grünwald
  • Nikole Shesterkina
  • Karina Petzold
  • Annatess Nekrasov
  • Eva Rein
  • Alina Felker
  • Valeria Lammermeier
  • Liana Shesterkina
  • Anja Seitz
  • Jelena-Violetta Schneider
  • Elizabeta Aleksejeva
  • Lila Petra Audrey Bischoff
  • Letizia Seider
  • Alexandra Rogolowski
  • Arina Tuliakov
  • 5 - 9 77.33 Alisa Augsburg
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 MiniGN Balalajka
  • Sofia Zakirov
  • Amelie Ruppel
  • Lisa Maier
  • Sandra Vetsch
  • Anastasia Soroka
  • Leonie Rohloff
  • Sophia Trockmann
  • Lisa Maier
  • 9 - 9 83.33 BallettschuleFettich Augsburg
    2 MiniGN Wasilki
  • Uljana Meier
  • Sofia Kandrutov
  • Nefeli Tsamantani
  • Anastasia Merkel
  • Arina-Leyla Lobes
  • Melina Berilo
  • Aurelia Risto
  • Valeria Schuckmann
  • 5 - 9 80.33 KuBiS Worms e.V. Worms
    3 MiniGN Finnische Polka
  • Amalia-Aleksandra Ott
  • Alissa Karsten
  • Valeria Slunko
  • Polina Skworzow
  • Anna Tuliakov
  • Alexa Grünwald
  • Diana Schafran
  • Karina Petzold
  • Annatess Nekrasov
  • Valeria Lammermeier
  • 7 - 9 79.67 Alisa Augsburg
    3 MiniGN Celtic Dance
  • Sidonie Dudová
  • Eliška Dvořáková
  • Adriana Slavíková
  • Miriam Kinclová
  • 7 - 9 79.67 Baletní škola Terezie Dudové Beroun
    5 MiniGN Lithuanian Dance
  • Adriana Novotná
  • Eliška Formánková
  • Julie Hejdová
  • Nelly Pacovská
  • Miriam Kinclová
  • Magdaléna Kramaříková
  • Elvíra Pešková
  • Simona Horelicová
  • Adriana Slavíková
  • Anna Růžičková
  • 6 - 9 77.00 Baletní škola Terezie Dudové Beroun
    6 MiniGN Gorale - Silesian Dance
  • Julie Hejdová
  • Eliška Formánková
  • Miriam Kinclová
  • Eliška Dvořáková
  • Sidonie Dudová
  • Ella Budišová
  • 6 - 9 73.50 Baletní škola Terezie Dudové Beroun
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 MiniDB Tarantella
  • Marta Jansen
  • Julia Walter
  • Maja Mainka
  • 8; 8; 9 85.00 Tanzwerk Wesseling Wesseling
    2 MiniDB The Flower Sellers
  • Elena Bättig
  • Beatrice Schlleiss
  • 9; 9 77.33 Ballett Akademie Luzern Buchrain
    3 MiniDB Petites reines
  • Sofija Ilic
  • Nika Staudinger
  • Philomena Oischinger
  • 9; 9; 9 76.33 Ballettschule Atelier Danse Salzburg
    4 MiniDB The Soldier and The Doll
  • Sidonie Dudová
  • Julie Hejdová
  • 9; 7 75.00 Baletní škola Terezie Dudové Beroun
    5 MiniDB Zwei Seeigel
  • Anastasia Gkoudoula
  • Johanna Carl
  • 8; 9 73.33 Ballettschule Korinna Söhn München
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 MiniDN Kalinka-Lezginka
  • Theodor Shelest
  • Victoria Utz
  • 8; 7 82.00 Kaleidoskop bei MIR e.V. München
    2 MiniDN Barynja
  • Uljana Meier
  • Sofia Kandrutov
  • 8; 9 79.67 KuBiS Worms e.V. Worms
    3 MiniDN Matrosen Tanz
  • Sara Kolorz
  • Theresa Anton
  • Veronika Sherin
  • 9; 8; 9 77.33 Tanzwerk Wesseling Wesseling
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 MiniSB La Rosa
  • Billa Kurenbach
  • 9 85.67 Ballettschule International Bonn Bonn
    2 MiniSB La Notte
  • Maja Mainka
  • 9 85.33 Tanzwerk Wesseling Wesseling
    3 MiniSB SNEHURKA
  • Emma Haskova
  • 9 84.33 Move ans Dance Martina Sintaka Plzen
    4 MiniSB Amélie
  • Sidonie Dudová
  • 9 81.00 Baletní škola Terezie Dudové Beroun
    5 MiniSB Puppenwalzer
  • Lilli Osanna
  • 9 78.67 Ballettstudio Renate Kokot Salurn
    6 MiniSB Chinese Doll
  • Adriana Slavíková
  • 9 74.67 Baletní škola Terezie Dudové Beroun
    6 MiniSB Polka
  • Romy Tschöpe
  • 9 74.67 Tanzwerk Wesseling Wesseling
    8 MiniSB Fairy variation from Sleeping Beauty
  • Gabriela Toleva
  • 7 73.33 Ballet stuido Djulia Sofia
    9 MiniSB Snowfall
  • Yulia Veleva
  • 7 72.00 Ballet stuido Djulia Sofia
    10 MiniSB Pavilion
  • Nikol Karakostova
  • 7 71.00 Ballet stuido Djulia Sofia
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 KGGB Valse
  • Maya Nastri
  • Valentina Hohensasser
  • Leony Blotni
  • Alice Kenzel
  • Carolina Rösler
  • Hannah Kasinger
  • Jennifer Berdynaj
  • Sofija Ilic
  • Elisabeth Tüchler
  • Laetitia Baubin
  • Nika Staudinger
  • Philomena Oischinger
  • Gabriella Franz Kumpf
  • 9 - 13 91.33 Ballettschule Atelier Danse Salzburg
    2 KGGB Tico Tico
  • Ioanna Papadopolou
  • Aliyah Jansen
  • Lea Sophie Kolorz
  • Marie Reetz
  • Marietta Buß
  • Neef Carla Maria
  • Emilia Lohmann
  • Marielle Krieg
  • Anna Krings
  • Alina Lakner
  • Victoria Walter
  • Elisabeth Siomos
  • Diana Ibel
  • Josephine Anna Glatzel
  • Emilia Santos
  • Xenia Herner
  • Elena Giordsiou
  • Maja Mainka
  • 9 - 13 90.67 Tanzwerk Wesseling Wesseling
    3 KGGB La Bayadere DJampe
  • Alina Alexandra Reid
  • Annalena Athanasiou
  • Yinuo Wang
  • Amanda Johanna Tender
  • Ela Nalbant
  • Leontien Viktoria Jungermann
  • Diana Marca
  • Mirei Tkach Takemura
  • Paulina Sophie Weber
  • Marie Lara Vogler
  • Athina Anastasia Müller
  • Lucrezia Stracca
  • Alina Liara Tittmann
  • Alexandra Batchelor
  • 9 - 13 87.33 Ballet School Frankfurt Frankfurt
    4 KGGB Chicken
  • Laura Haraštová
  • Anna Hozáková
  • Lenka Sladká
  • Michaela Vytisková
  • Karolína Vrblíková
  • Jakub Fojt
  • Barbora Kozáková
  • Nela Kopčániová
  • Natálie Vítová
  • Emma Novotná
  • Tereza Kessnerová
  • Anna Holá
  • Jindra Matušková
  • 9 - 11 74.33 Soukromá základní umělecká škola Mgr. Radmily Chmelové, spol. s.r.o. Brno
    5 KGGB Mazurka
  • Kristina Irová
  • Markéta Vytisková
  • Sabina Pomanová
  • Hana Sekyrová
  • Eliška Štěpánová
  • Jarmila Zipserová
  • Eliška Pousková
  • Barbora Kozáková
  • Laura Haraštová
  • Lenka Sladká
  • Karolína Vrblíková
  • Karolína Svobodová
  • 10 - 15 68.67 Soukromá základní umělecká škola Mgr. Radmily Chmelové, spol. s.r.o. Brno
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 KQB Reflections
  • Ben Giovanni Brömmel
  • Lina Pengel
  • Florentina Trümpler
  • Sarah Nelle
  • 12 - 13 91.00 Ballettschule Mainz Mainz
    2 KQB Sherzo
  • Elisabeth Siomos
  • Diana Ibel
  • Marielle Krieg
  • Marietta Buß
  • 11 - 13 83.33 Tanzwerk Wesseling Wesseling
    3 KQB La Notte
  • Alina Laken
  • Emilia Santos
  • Anna Krings
  • Maja Mainka
  • 9 - 10 81.00 Tanzwerk Wesseling Wesseling
    4 KQB The Stone Flower
  • Natali Jungwirthová
  • Valerie Pavlíková
  • Gabriela Pilařová
  • Ella Rejská
  • 11 - 11 78.67 Baletní škola Arabeska Praha Praha
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 KGB Waltz of hours
  • Ben Giovanni Brömmel
  • Anais Chan de Aguirre
  • Sarah Nelle
  • Ela Selin Özcan
  • Lina Pengel
  • Elizabeth Schloß
  • Florentina Trümpler
  • Coco Zoe Opalka
  • 11 - 13 87.00 Ballettschule Mainz Mainz
    2 KGB Schneeflocken
  • Sarah Nelle
  • Coco Zoe Opalka
  • Anais Chan de Aguirre
  • Ela Selin Özcan
  • Elizabeth Schloß
  • 11 - 13 78.33 Ballettschule Mainz Mainz
    2 KGB Grand Valse
  • Lisa Nöthling
  • Pauline Tietmeyer
  • Sophia Dworak
  • Ida Pulch
  • Camilla von Bodman
  • Valentina Hutter
  • 11 - 13 78.33 Ballettschule Kaiserswerth Düsseldorf
    4 KGB La Esmeralda. Zigeunerinnen
  • Lucrezia Stracca
  • Alexandra Batchelor
  • Yinuo Wang
  • Mirei Tkach Takemura
  • Diana Marca
  • 11 - 12 78.00 Ballet School Frankfurt Frankfurt
    5 KGB Polka
  • Anežka Pavelková
  • Karolína Červenková
  • Ella Rejská
  • Natali Jungwirthová
  • Gabriela Pilařová
  • Valerie Pavlíková
  • 11 - 13 77.33 Baletní škola Arabeska Praha Praha
    6 KGB Coppelia and Friend
  • Paulina Enzenhofer
  • Inara Foetz
  • Karl Goscheschek
  • Anna-Lena Kienzer
  • Bevin Knappitsch
  • Maya Schellander
  • Lea Unterweger
  • Lisa Wabnegger
  • Franziska Fenzl
  • Madleine Ebner-Schiller
  • Nicole Kremnitzer
  • Kristina Kulmbrein
  • 8 - 12 73.00 Ballettzentrum Klagenfurt Domplatz Klagenfurt
    7 KGB Gewitter
  • Anna Mang
  • Julia Gerhard
  • Isobel Boughey
  • Adriana Baumgarten
  • Nela Jashari
  • Klara Kuhl
  • Carlos Zürner
  • Laura Holsboer
  • Anastasia Gkoudoula
  • Marina Benaglia
  • Johanna Carl
  • 8 - 12 72.67 Ballettschule Korinna Söhn München
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 KSN Cossack Dance
  • Daniil Shelest
  • 12 89.33 Kaleidoskop bei MIR e.V. München
    2 KSN Manitschka
  • Marielle Krieg
  • 11 87.67 Tanzwerk Wesseling Wesseling
    3 KSN Gopka
  • Anna Krings
  • 10 86.67 Tanzwerk Wesseling Wesseling
    4 KSN My Red Shoes - Russian Dance
  • Anna Gregoríková
  • 12 85.67 Baletní škola Terezie Dudové Beroun
    5 KSN lucky find
  • Emily Semenov
  • 10 81.33 KuBiS Worms e.V. Worms
    6 KSN Ukrainian Dance
  • Eva Čiháková
  • 11 77.67 Baletní škola Terezie Dudové Beroun
    7 KSN var. Mercedes in DQ
  • Barbora Otáhalová
  • 10 76.67 ZUŠ Hranice Hranice
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 KDB Harmonie
  • Valentina Hohensasser
  • Alice Kenzel
  • Carolina Rösler
  • 10; 11; 11 84.67 Ballettschule Atelier Danse Salzburg
    2 KDB Nussknacker
  • Ben Giovanni Brömmel
  • Florentina Trümpler
  • 12; 12 83.00 Ballettschule Mainz Mainz
    3 KDB La Primavera
  • Lucrezia Stracca
  • Alexandra Batchelor
  • Yinuo Wang
  • 12; 12; 11 79.67 Ballet School Frankfurt Frankfurt
    4 KDB Les Bayadères
  • Anna Gregoríková
  • Sidonie Dudová
  • 12; 9 76.33 Baletní škola Terezie Dudové Beroun
    5 KDB Sparks
  • Lisa Nöthling
  • Camilla von Bodman
  • 13; 13 74.33 Ballettschule Kaiserswerth Düsseldorf
    5 KDB Pearls
  • Julie Benešová
  • Tereza Pausová
  • 10; 11 74.33 ZUŠ Hranice Hranice
    7 KDB Turkish March
  • Karolína Červenková
  • Anežka Pavelková
  • 13; 13 51.33 Baletní škola Arabeska Praha Praha
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 KDN Ukrainozki
  • Marielle Krieg
  • Diana Ibel
  • 11; 13 86.00 Tanzwerk Wesseling Wesseling
    2 KDN Russischer Tanz
  • Veronika Tuliakov
  • Elisabeth Dikonski
  • Ulyana Mamykin
  • 11; 11; 11 83.00 Alisa Augsburg
    3 KDN Two Little Cherries - Slovakian Dance
  • Anna Gregoríková
  • Veronika Brožovská
  • 12; 10 79.67 Baletní škola Terezie Dudové Beroun
    4 KDN Kintauri
  • Lara Maurer
  • Alina Duttenhöfer
  • 11; 11 78.67 BallettschuleFettich Augsburg
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 MiniGV Singe ein Lied
  • Anna Mang
  • Julia Gerhard
  • Isobel Boughey
  • Adriana Baumgarten
  • Anastasia Gkoudoula
  • Marina Benaglia
  • Johanna Carl
  • 8 - 9 73.67 Ballettschule Korinna Söhn München
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 KGGN Russkoje Rosdolje
  • Xenia-Liana Tödter
  • Elisabeth Isaak
  • Maximilian Ullmer
  • Noel Koslowski
  • Estelle Wall
  • Sascha Löwen
  • Makar Frolov
  • Philipp Wecker
  • Lina Tost
  • Melanie Gerzen
  • Dana Regehr
  • Olga Friesen
  • Dmitrij Denisov
  • Artur Derksen
  • Miriam Walter
  • Katrin Walter
  • Philipp-Alexander Lang
  • Nikita Alexander Lang
  • Alexander Funk
  • Iljana Preis
  • Emilian Ehnes
  • Karla Mathea Siewert
  • 9 - 13 91.33 Tanzschule Let's Dance Altenkirchen
    2 KGGN Weseluji Pljas
  • Neef Carla Maria
  • Emilia Lohmann
  • Marielle Krieg
  • Anna Krings
  • Anjelie Schmidt
  • Aliyah Jansen
  • Ioanna Papadopolou
  • Lea Sophie Kolorz
  • Marie Reetz
  • Elena Giordsiou
  • Alina Lakner
  • Elisabeth Siomos
  • Victoria Walter
  • Diana Ibel
  • Josephine Magdalena Gaede
  • Xenia Herner
  • Vivien Merkel
  • Emilia Santos
  • Josephine Anna Glatzel
  • Marietta Buß
  • 10 - 13 91.00 Tanzwerk Wesseling Wesseling
    3 KGGN Khorumi
  • Anna Kalinin
  • Elisavet Kisniaridou
  • Sophia Makhoshvili
  • Adam Malenboym
  • Alexander Mayer
  • Aron Mayer
  • Valeria Nakhmanovych
  • Valentina Orlando
  • Daniil Shelest
  • Theodor Shelest
  • Lukas Sonidis
  • Victoria Utz
  • Vasilisa Vakhrina
  • Konstantin Dendorfer
  • Anastasia Tashlitzki
  • Thien-Nhi Le
  • Alexander Tashlitzki
  • 7 - 13 86.67 Kaleidoskop bei MIR e.V. München
    4 KGGN Russisches Wintermärchen
  • Alissa Karsten
  • Polina Skworzow
  • Anna Tuliakov
  • Diana Schafran
  • Valeria Neufeld
  • Angelina Karsten
  • Alexandra Karsten
  • Veronika Tuliakov
  • Evelyn Rudolf
  • Anastasia Mehlmann
  • Elisabeth Dikonski
  • Melissa Fleischmann
  • Arisa Frank
  • Ulyana Mamykin
  • Emina Sophie Kiefel
  • Eva Rein
  • Alina Felker
  • 8 - 11 84.67 Alisa Augsburg
    5 KGGN Kalamajka - Ukrainian Dance
  • Sidonie Dudová
  • Adriana Slavíková
  • Julie Hejdová
  • Eliška Dvořáková
  • Anna Růžičková
  • Ella Budišová
  • Anna Gregoríková
  • Veronika Brožovská
  • Eva Čiháková
  • Ivana Denková
  • Magdaléna Frantová
  • Stella Zábranská
  • 7 - 13 77.00 Baletní škola Terezie Dudové Beroun
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 KGN Gopak
  • Lara Maurer
  • Alina Duttenhöfer
  • Margarita Kanzler
  • Elina Wolf
  • Letizia Martel
  • Denisa Dublea
  • Enya Kashapov
  • Valeria Soroka
  • 11 - 13 81.00 BallettschuleFettich Augsburg
    2 KGN Zuki-Zuki
  • Tamara Bedzhanian
  • Nikole Debus
  • Veronika Amend
  • Veronika Giesbrecht
  • Sophia Filin
  • Alisa Biklimischew
  • Laura Sofie Schlegel
  • Lisa-Maria Krempin
  • Valeria Frank
  • Anna Domme
  • 12 - 13 79.67 Alisa Augsburg
    3 KGN Ballade Khevsuruli Raindebi
  • Alexander Mayer
  • Daniil Shelest
  • Lukas Sonidis
  • Konstantin Dendorfer
  • 11 - 13 78.67 Kaleidoskop bei MIR e.V. München
    4 KGN Russischer Tanz
  • Lucrezia Stracca
  • Alexandra Batchelor
  • Yinuo Wang
  • Mirei Tkach Takemura
  • Diana Marca
  • Alina Alexandra Reid
  • Alina Liara Tittmann
  • 10 - 12 78.33 Ballet School Frankfurt Frankfurt
    5 KGN Mythos - Belarusian Dance
  • Sidonie Dudová
  • Veronika Brožovská
  • Adriana Slavíková
  • Anna Růžičková
  • Anna Gregoríková
  • Julie Hejdová
  • Magdaléna Frantová
  • Eliška Dvořáková
  • Eva Čiháková
  • Ella Budišová
  • 7 - 12 73.00 Baletní škola Terezie Dudové Beroun
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 KSB Moment dansé
  • Carolina Rösler
  • 11 92.67 Ballettschule Atelier Danse Salzburg
    2 KSB Ballet Suite
  • Alice Kenzel
  • 11 81.33 Ballettschule Atelier Danse Salzburg
    3 KSB Odalisque Variation
  • Hanna Marie Rupp
  • 11 80.67 Ballettschule International Bonn Bonn
    4 KSB Annozka
  • Anna Krings
  • 10 79.33 Tanzwerk Wesseling Wesseling
    4 KSB Esmeralda
  • Marielle Krieg
  • 11 79.33 Tanzwerk Wesseling Wesseling
    6 KSB The Queen of The Dryads
  • Anna Gregoríková
  • 12 78.67 Baletní škola Terezie Dudové Beroun
    7 KSB Fantasy
  • Valentina Hohensasser
  • 10 78.33 Ballettschule Atelier Danse Salzburg
    8 KSB Variation from Awakening of Flora Hebe
  • Viktorie Bachorecová
  • 11 72.67 ZUŠ Hranice Hranice
    9 KSB Kuchtička
  • Barbora Otáhalová
  • 10 71.67 ZUŠ Hranice Hranice
    10 KSB Variation Fairy doll
  • Karina Manolova
  • 10 70.67 Ballet stuido Djulia Sofia
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 KSPBR Harlekinade
  • Florentina Trümpler
  • 12 86.00 Ballettschule Mainz Mainz
    2 KSPBR Pas de trois 1st Variation
  • Anežka Pavelková
  • 13 85.33 Baletní škola Arabeska Praha Praha
    3 KSPBR Variation aus Paquita
  • Lina Pengel
  • 12 81.33 Ballettschule Mainz Mainz
    4 KSPBR Corsaire Variation
  • Sarah Nelle
  • 13 78.33 Ballettschule Mainz Mainz
    5 KSPBR Giselle Variation
  • Karolína Červenková
  • 13 75.67 Baletní škola Arabeska Praha Praha
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 KSF Plaisir
  • Hanna Marie Rupp
  • 11 77.67 Ballettschule International Bonn Bonn
    2 KSF A Kid like me
  • Luisa Pfost
  • 13 76.33 La Pointe Ballettschule Hoskins Dortmund
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 KSBm Male Variation aus Schwannensee Pas de Trois
  • Felix Steegmaier
  • 12 89.33 Tanz Studio Tutzing Tutzing
    2 KSBm Variation aus Pas de trois Schwannensse
  • Ben Giovanni Brömmel
  • 12 76.67 Ballettschule Mainz Mainz
    3 KSBm Satanella Variation
  • Teodorik Šiman
  • 11 70.00 Baletní škola Arabeska Praha Praha
    3 KSBm Variation aus Harlekinade
  • Noah Aish
  • 13 70.00 Tanz Studio Tutzing Tutzing
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 KGT Aladdin
  • Kira Wieser
  • Lucia Wieser
  • Anita Wanker
  • Nina Wanker
  • Vanessa Steinbach
  • Antonia Lanzinger
  • Jasmin Kriegisch
  • 8 - 13 76.67 Valeina Dance Academy NOETSCH
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 MiniDT Lollipopp
  • Deniz Kammerhofer
  • Tamina Jost
  • 6; 7 72.67 Valeina Dance Academy NOETSCH
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 KDT Big Bass Swing
  • Julian von der Heyden
  • Leopold Gastpar
  • 12; 12 83.00 Ballettschule Delphine Taufkirchen
    2 KDT Gangster
  • Mila Breski
  • Johanna Thissen
  • 12; 13 80.33 Tanzstudio Odenthal Hürth
    3 KDT Tap Hat
  • Jennifer Berdynaj
  • Aleyna Dereyurt
  • 10; 9 79.00 Ballettschule Atelier Danse Salzburg
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 KST Clap your Hands
  • Valentina Hohensasser
  • 10 89.67 SIDA ART Saaldorf-Surheim
    2 KST Angry Birds
  • Leopold Gastpar
  • 12 84.67 Ballettschule Delphine Taufkirchen
    3 KST Kung Fu Piano
  • Julian von der Heyden
  • 12 80.33 Ballettschule Delphine Taufkirchen
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 JGGB Dance of the Knights
  • Heidi Stoll
  • Noa Steegmaier
  • Felix Steegmaier
  • Emma Friedrich
  • Saskia Rupp
  • Josefine Dehn
  • Noah Aish
  • Selina Huber
  • Katharina Eckert
  • Anna Adam
  • Alizarin Sawairum
  • Lea Steegmaier
  • Aaron Lazar
  • 11 - 15 88.67 Tanz Studio Tutzing Tutzing
    2 JGGB Kuckuckspolka
  • Vera Wolf
  • Malena Breiter
  • Paula Weiß
  • Satomi Miyajima
  • Ida Angerer
  • Johanna Gernhardt
  • Jule Breiter
  • Matilda Turovets
  • Marie Obradovic
  • JuleMarie Gilster
  • Linda Dinkelmeyer
  • Frieda Stiller
  • 11 - 17 74.33 Ballett Andrea Hilger Bayreuth
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 AGGB La Mer
  • Blanca Gabrisch
  • Laetitia Koetz
  • Lea Sophie Koltermann
  • Lena Krumphaar
  • Lea Liesenfeld
  • Lisa Nöthling
  • Beatrice Nieburg
  • Vanessa Lüling
  • Carlotta Göhring
  • Gloria Koetz
  • Pauline Tietmeyer
  • Sophia Dworak
  • Livia Fröhlich
  • 13 - 20 90.33 Ballettschule Kaiserswerth Düsseldorf
    2 AGGB Degas
  • Nora Streile
  • Yannick Reuß
  • Jule Koppitz
  • Jasmin Bühl
  • Lorraine Bühl
  • Silja Full
  • Angelina Gehring
  • Sarah Hetterich
  • Thea Laetitia Hiernickel
  • Fee-Kristin Kießling
  • Jana Ötinger
  • Antonia Schober
  • Annika Schütz
  • Emma Ullrich
  • Sophie Weigl
  • Emilia Dümler
  • 14 - 29 85.67 Ballettschule ON POINT e.V. Haßfurt
    3 AGGB waltz of flowers
  • Alessja Nöchel
  • Helena Schertel
  • Jule Breiter
  • Kira Lang
  • Matilda Turovets
  • Valerie Roder
  • Amelie Roder
  • Viktoria Paustian
  • Marie Obradovic
  • Anu Dobiosz
  • Hanna Weiß
  • JuleMarie Gilster
  • 14 - 18 78.67 Ballett Andrea Hilger Bayreuth
    4 AGGB Penny Lane
  • Julia Kushkin
  • Noah Zimmermanns
  • Charmayne Buchholz
  • Karolina Hess
  • Evelyn Fischer
  • Hanna Dogan
  • Julia Olejnikov
  • Franziska Alina Anlkam
  • Valeria Lupan
  • Anna Prangenberg
  • Amelia Meier
  • 14 - 18 78.33 Tanzschule Let's Dance Altenkirchen
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 JQB Friends
  • Blanca Gabrisch
  • Lena Krumphaar
  • Lea Liesenfeld
  • Carlotta Göhring
  • 14 - 16 86.00 Ballettschule Kaiserswerth Düsseldorf
    2 JQB A Little Night Music
  • Elen Jungwirthová
  • Klára Čepická
  • Karolína Červenková
  • Anežka Pavelková
  • 13 - 16 84.67 Baletní škola Arabeska Praha Praha
    3 JQB Freundinnen von Esmeralda
  • Lisa Kazianka
  • Alina Reicherdt
  • Julia Kolesnikov
  • Anastasia Wagner
  • 14 - 17 83.00 BallettschuleFettich Augsburg
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 AQB Cirrus
  • Elina Toal
  • Megan Toal
  • Stephanie Hagenauer
  • Rebecca Koch
  • 18 - 24 92.33 Ballettschule Atelier Danse Salzburg
    2 AQB Carmen Suite
  • Blanca Gabrisch
  • Lea Sophie Koltermann
  • Lea Liesenfeld
  • Lena Krumphaar
  • 15 - 20 91.33 Ballettschule Kaiserswerth Düsseldorf
    3 AQB Bach
  • Lucie Šimková
  • Elen Jungwirthová
  • Anežka Pavelková
  • Dominika Poková
  • 13 - 25 87.00 Baletní škola Arabeska Praha Praha
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 JDB La Notte
  • Blanca Gabrisch
  • Laetitia Koetz
  • Lena Krumphaar
  • 16; 15; 15 86.67 Ballettschule Kaiserswerth Düsseldorf
    2 JDB Freundinnen von Kitri
  • Julia Kolesnikov
  • Anastasia Wagner
  • Alina Reicherdt
  • 17; 14; 15 83.33 BallettschuleFettich Augsburg
    3 JDB Zwei Perlen
  • Kira Abuzarov
  • Evelina Mattwich
  • 11; 14 82.00 Frankfurter Ballettschule Frankfurt am Main
    4 JDB Nostalgias
  • Amelie Hötzendofer
  • Meike Maier
  • Luisa Marie Amiary
  • 17; 14; 14 80.33 Ballettschule Bettina Süß Passau
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 ADB Spring in Buenos Aires
  • Stephanie Hagenauer
  • Rebecca Koch
  • Megan Toal
  • 22; 18; 20 92.00 Ballettschule Atelier Danse Salzburg
    2 ADB Aragonaise
  • Lea Sophie Koltermann
  • Lea Liesenfeld
  • 20; 15 85.00 Ballettschule Kaiserswerth Düsseldorf
    3 ADB Comtpine de l'éte
  • Hanna Weiß
  • JuleMarie Gilster
  • 18; 17 79.33 Ballett Andrea Hilger Bayreuth
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 JGB La Follia
  • Vivienne Joos
  • Maja Kukolj
  • Lena Baumert
  • Mona Marie Münster
  • Juliette Ernst
  • 14 - 16 79.67 Ballettschule Krain Freiburg
    2 JGB Hungarian dance
  • Iveta Vyvážilová
  • Pavlína Štěpánová
  • Jarmila Zipserová
  • Eliška Pousková
  • Karolína Svobodová
  • Hana Sekyrová
  • Jindra Matušková
  • Kristina Irová
  • Eliška Štěpánová
  • Sabina Pomanová
  • 10 - 16 79.33 Soukromá základní umělecká škola Mgr. Radmily Chmelové, spol. s.r.o. Brno
    3 JGB Pinguini
  • Norah Huditz
  • Maya Inkret
  • Egger Lale
  • Bianca Ogris
  • Hanna Puschmann
  • Leonie Springer
  • 14 - 17 79.00 Ballettzentrum Klagenfurt Domplatz Klagenfurt
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 AGB Grande Valse
  • Elina Toal
  • Megan Toal
  • Stephanie Hagenauer
  • Rebecca Koch
  • Maya Nastri
  • Valentina Hohensasser
  • Alice Kenzel
  • Carolina Rösler
  • Kornelia Gulajska
  • Caterina Frenzel
  • 10 - 24 93.00 Ballettschule Atelier Danse Salzburg
    2 AGB Bacchanale
  • Elina Toal
  • Megan Toal
  • Stephanie Hagenauer
  • Rebecca Koch
  • Maya Nastri
  • Valentina Hohensasser
  • Alice Kenzel
  • Carolina Rösler
  • Kornelia Gulajska
  • 10 - 24 91.00 Ballettschule Atelier Danse Salzburg
    3 AGB Libertango
  • Blanca Gabrisch
  • Laetitia Koetz
  • Lea Sophie Koltermann
  • Lena Krumphaar
  • Lea Liesenfeld
  • Beatrice Nieburg
  • Vanessa Lüling
  • Carlotta Göhring
  • Gloria Koetz
  • Livia Fröhlich
  • Svenja Horster
  • 14 - 20 87.00 Ballettschule Kaiserswerth Düsseldorf
    4 AGB Scent of a woman
  • Yasmine Dahl
  • Alina Waldschmidt
  • Elena de Vroed
  • Alina Verworn
  • Henriette von Poeppinghausen
  • Maxima Meyer
  • 15 - 21 85.67 Ballettschule La Sylphide Bernau bei Berlin
    5 AGB Waltz
  • Lucie Šimková
  • Elen Jungwirthová
  • Anežka Pavelková
  • Dominika Poková
  • Štěpán Langpaul
  • 13 - 25 81.67 Baletní škola Arabeska Praha Praha
    6 AGB The way we do
  • Sophia Arnold
  • Laila Wittenberg
  • Levenka Heberle
  • Karoline Saskia Burghardt
  • Pauline Hain
  • Julia Schäffer
  • Angelina Luznak
  • Anna Blatz
  • Annika Roos
  • 18 - 23 80.33 Ballettschule Krain Freiburg
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 JGF The Beauty
  • Kateřina Vyskočová
  • Adéla Holubová
  • Barbora Brožová
  • Elena Svobodová
  • Karolína Ilič
  • Kateřina Poková
  • Karolína Pěstová
  • Dominika Stehlíková
  • Barbora Šiková
  • Hermína Stejskalová
  • Anna Marie Gajdošová
  • Natálie Polanková
  • 13 - 16 84.00 Storm Ballet Plzeň
    2 JGF Vivaldi Summer
  • Isabelle Kammermeier
  • Cedric Nagel
  • Paula Hilgarth
  • Alicia Lindinger
  • Luisa Marie Amiary
  • Meike Maier
  • Lea Hilgarth
  • Franziska Gentner
  • Amelie Hötzendofer
  • 12 - 17 81.67 Ballettschule Bettina Süß Passau
    2 JGF Fogo Dance
  • Sidonie Dudová
  • Adriana Slavíková
  • Eliška Dvořáková
  • Anna Růžičková
  • Anna Gregoríková
  • Veronika Brožovská
  • Eva Čiháková
  • Stella Zábranská
  • Markéta Frantová
  • Erika Štuksová
  • Barbora Hasmanová
  • 9 - 15 81.67 Baletní škola Terezie Dudové Beroun
    4 JGF Tanzträume in lila
  • Laura Holsboer
  • Elena Bernstein
  • Luise Zurmöhle
  • Tabitha Badstübner
  • Victoria Rolle
  • Karin Orishimo
  • 10 - 17 78.67 Ballettschule Korinna Söhn München
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 AGF Time
  • Vallea Mallok
  • Yasmine Dahl
  • Alina Waldschmidt
  • Elena de Vroed
  • Alina Verworn
  • Henriette von Poeppinghausen
  • Anouk Lamprecht
  • Maxima Meyer
  • Friederike Cordes
  • 14 - 21 88.00 Ballettschule La Sylphide Bernau bei Berlin
    2 AGF Aheym
  • Lena Baumert
  • Mona Marie Münster
  • Sophia Arnold
  • Laila Wittenberg
  • Lara Mazibrada
  • Fabienne Loren Häring
  • Anna Birmelin
  • Sina Bolanz
  • Karoline Saskia Burghardt
  • Pauline Hain
  • Julia Schäffer
  • Angelina Luznak
  • Anna Blatz
  • Annika Roos
  • Laura Herzer
  • 15 - 23 84.33 Ballettschule Krain Freiburg
    3 AGF Iron
  • Lucie Šimková
  • Hana Gabrielová
  • Elen Jungwirthová
  • Klára Čepická
  • Karolína Červenková
  • Anežka Pavelková
  • Dominika Poková
  • Štěpán Langpaul
  • Natálie Humhalová
  • 13 - 25 82.00 Baletní škola Arabeska Praha Praha
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 JSB Wink
  • Lea Liesenfeld
  • 15 88.67 Ballettschule Kaiserswerth Düsseldorf
    2 JSB Happy Nigun
  • Kornelia Gulajska
  • 14 82.00 Ballettschule Atelier Danse Salzburg
    2 JSB View
  • Elisaveta Sidorenko
  • 15 82.00 Tanzwerk Wesseling Wesseling
    2 JSB Scheherazade
  • Sara Entz
  • 15 82.00 AproposDance Ebringen
    5 JSB Walzertraum
  • Tabitha Badstübner
  • 17 79.00 Ballettschule Korinna Söhn München
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 JSBR Le Corsaire
  • Elisabeth Schröder
  • 15 88.33 Ballettschule International Bonn Bonn
    2 JSBR Variation from Les Deux Pigeons
  • Markéta Frantová
  • 14 84.67 Baletní škola Terezie Dudové Beroun
    3 JSBR Paquita Variation 3
  • Lea Steegmaier
  • 15 83.67 Tanz Studio Tutzing Tutzing
    4 JSBR Laurencia Variation
  • Elen Jungwirthová
  • 16 79.33 Baletní škola Arabeska Praha Praha
    5 JSBR Emerald Variation
  • Leonie Springer
  • 14 78.00 Ballettzentrum Klagenfurt Domplatz Klagenfurt
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 JDV Das Glück
  • Carlos Zürner
  • Laura Holsboer
  • Tabitha Badstübner
  • 11; 12; 17 76.67 Ballettschule Korinna Söhn München
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 ASB La vie en rose
  • Rebecca Koch
  • 18 84.67 Ballettschule Atelier Danse Salzburg
    2 ASB Träumerei
  • Lea Sophie Koltermann
  • 20 80.33 Ballettschule Kaiserswerth Düsseldorf
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 ASBR Black Swan
  • Megan Toal
  • 20 91.00 Ballettschule Atelier Danse Salzburg
    2 ASBR Variation Cupido Cubano
  • Karoline Saskia Burghardt
  • 19 88.33 Ballettschule Krain Freiburg
    3 ASBR Odile Variation 3.Akt
  • Yasmine Dahl
  • 19 84.67 Ballettschule La Sylphide Bernau bei Berlin
    4 ASBR Nikiya Variation
  • Sophie Bodnár
  • 25 82.33 Tanzparterre Ballettschule Hamburg
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 AGV What s Up, Duloc
  • Nora Streile
  • Yannick Reuß
  • Jule Koppitz
  • Jasmin Bühl
  • Lorraine Bühl
  • Silja Full
  • Angelina Gehring
  • Sarah Hetterich
  • Thea Laetitia Hiernickel
  • Jana Ötinger
  • Antonia Schober
  • Emma Ullrich
  • Sophie Weigl
  • Theresa Zdzieblo
  • Emilia Dümler
  • 14 - 29 91.67 Ballettschule ON POINT e.V. Haßfurt
    2 AGV Hard Knock Life
  • Nora Streile
  • Yannick Reuß
  • Jule Koppitz
  • Jasmin Bühl
  • Lorraine Bühl
  • Silja Full
  • Angelina Gehring
  • Sarah Hetterich
  • Thea Laetitia Hiernickel
  • Fee-Kristin Kießling
  • Jana Ötinger
  • Antonia Schober
  • Lilya Schober
  • Emma Ullrich
  • Sophie Weigl
  • Theresa Zdzieblo
  • Emilia Dümler
  • 14 - 29 90.33 Ballettschule ON POINT e.V. Haßfurt
    3 AGV All I Care About Is Love
  • Nora Streile
  • Yannick Reuß
  • Jasmin Bühl
  • Lorraine Bühl
  • Silja Full
  • Thea Laetitia Hiernickel
  • Fee-Kristin Kießling
  • Jana Ötinger
  • Antonia Schober
  • Theresa Zdzieblo
  • 16 - 29 89.33 Ballettschule ON POINT e.V. Haßfurt
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 JGGN Solotaja Pora
  • Charlotte Sturm
  • Charmayne Buchholz
  • Karolina Hess
  • Leon Schulz
  • Marc Hochhalter
  • Melina Müller
  • Daniel Ullmer
  • Evelina Liz
  • Xenia-Liana Tödter
  • Elisabeth Isaak
  • Maximilian Ullmer
  • Elina Joan Koslowski
  • Noel Koslowski
  • Julia Olejnikov
  • Estelle Wall
  • Sascha Löwen
  • Lina Tost
  • Dana Regehr
  • Artur Derksen
  • Valeria Lupan
  • Kirill Jankovski
  • Konstantin Neufeld
  • Maxim Lange
  • Martin Hess
  • Melanie Lange
  • 10 - 17 95.67 Tanzschule Let's Dance Altenkirchen
    2 JGGN Celtic Rising
  • Amelie Tietz
  • Leonie Mertes
  • Lisa-Marie McPhail
  • Tania Gómez Neumann
  • Anne-Sophie Hasel
  • Leonie Schultz
  • Katharina Titz
  • Agnes Gschwind
  • Chiara Stein
  • Michaela Kalaitzaki
  • Veronika Schmid
  • Magdalena Lubienicka
  • Maya Thum
  • Marie-Sopie Bergmann
  • Lucy Genlloud
  • Magdalena Rädler
  • Miyuki Graf
  • Franziska Feldmeier
  • Nina Heisswolf
  • Elisabeth Richter
  • Katharina Wulfhorst
  • Johanna Osterauer
  • Katharina Stanglmayr
  • Larissa Schaefer
  • Leonarda Bosnjak
  • Emma Wenzel
  • Hannah Claassen
  • Amelie Feige
  • Szidónia Vancea
  • Julia Thum
  • Carlotta Schmitz
  • Teresa Rehfeldt
  • Valerie Gaßner
  • Marie-Therese Dobler
  • Leilah Reich
  • Carolin Gänßlen
  • Klara Glowka
  • Felicitas Stieda
  • Philomena Ertl
  • 13 - 17 91.33 Theresia-Gerhardinger-Gymnasium München
    3 JGGN Mtiuluri
  • Franziska Chokheli
  • Elena Milena Yeremian
  • David Khalatyan
  • Rafael Khalatyan
  • Mariam Mantogian
  • Kimberly Liesel Laubinger
  • Sophie Gagua
  • Luka Gagua
  • Melenie Funk
  • Lia Poniava
  • Lana Poniava
  • Shamil Yakub Osanmaz
  • Mikail Rahim Osanmaz
  • Elena Levintovskaya
  • 8 - 16 90.33 Georgisches Tanz Studio IBERIA Hamburg
    4 JGGN Kalinka
  • Elisabeth Dikonski
  • Alisa Biklimischew
  • Sophia Filin
  • Laura Sofie Schlegel
  • Anna Domme
  • Lisa-Maria Krempin
  • Veronika Giesbrecht
  • Lana Biklimischew
  • Alina Kamyshev
  • Angelina Müller
  • Melissa Fehn
  • Jana Giesbrecht
  • Nikole Debus
  • Valeriia Oblasova
  • Tatiana Sincariuk
  • Aylin Kalbin
  • Kristina Kutischev
  • Abischag Prem
  • Rehana Thyssen
  • 11 - 16 88.67 Alisa Augsburg
    5 JGGN Oddam še neodam
  • Natálie Rabelová
  • Adéla Příkaská
  • Lucie Dopitová
  • Andrea Dorňáková
  • Kateřina Adámková
  • Adéla Vališová
  • Adéla Lukášová
  • Amálie Idesová
  • Klaudie Jedličková
  • Ada Kubošová
  • Elena Nedělková
  • Lucie Murinová
  • Adéla Emma Hýžová
  • Ester Dombrovská
  • Kateřina Hynčicová
  • 12 - 15 85.67 ZUŠ Hranice Hranice
    6 JGGN Mazurka
  • Isabelle Kammermeier
  • Cedric Nagel
  • Paula Hilgarth
  • Alicia Lindinger
  • Luisa Marie Amiary
  • Meike Maier
  • Lea Hilgarth
  • Franziska Gentner
  • Lea Scharinger
  • Luisa Fleischmann
  • Lucia Del Nero
  • Amelie Hötzendofer
  • 12 - 17 83.67 Ballettschule Bettina Süß Passau
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 ASV Man I feel like a Woman
  • Silja Full
  • 23 86.00 Ballettschule ON POINT e.V. Haßfurt
    2 ASV Don t let me go
  • Yannick Reuß
  • 20 84.33 Ballettschule ON POINT e.V. Haßfurt
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 JSV Smash
  • Chiara Scala
  • 15 88.00 Ballett Akademie Luzern Buchrain
    2 JSV Somewhere In The Crowd
  • Valentina Meyer
  • 15 84.67 Ballett Akademie Luzern Buchrain
    3 JSV I could Have Danced All Night
  • Julia Hildwein
  • 16 83.33 AproposDance Ebringen
    4 JSV Tightrope
  • Tabitha Badstübner
  • 17 83.00 Ballettschule Korinna Söhn München
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 JGN Kosakentanz
  • Charlotte Sturm
  • Karolina Hess
  • Leon Schulz
  • Marc Hochhalter
  • Daniel Ullmer
  • Konstantin Neufeld
  • Maxim Lange
  • Melanie Lange
  • 15 - 17 94.00 Tanzschule Let's Dance Altenkirchen
    2 JGN Kalinka
  • Nicole Shebitska
  • Alina Kladnicka
  • Denise Teper
  • Elisabeth Laponova
  • Christian Schütz
  • Angelina Tsarmanti
  • 16 - 17 86.00 LETAS München
    3 JGN Tea time
  • Laura Bekker
  • Sonja Hlynovsky
  • Martha Korolev
  • Vera Kurmyshkin
  • 14 - 16 85.00 Tanzstudio Fancy Augsburg
    4 JGN Kasatchok
  • Anna Domme
  • Veronika Giesbrecht
  • Lana Biklimischew
  • Alina Kamyshev
  • Angelina Müller
  • Melissa Fehn
  • Jana Giesbrecht
  • Valeriia Oblasova
  • Tatiana Sincariuk
  • Rehana Thyssen
  • 12 - 16 84.00 Alisa Augsburg
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 AGGN Russkaja Sima
  • Noah Zimmermanns
  • Charlotte Sturm
  • Charmayne Buchholz
  • Karolina Hess
  • Anna-Marie Weilert
  • Leon Schulz
  • Melina Müller
  • Ewelyn Engels
  • Daniel Ullmer
  • Maximilian Ullmer
  • Elina Joan Koslowski
  • Noel Koslowski
  • Estelle Wall
  • Valeria Lupan
  • Kirill Jankovski
  • Konstantin Neufeld
  • Maxim Lange
  • Martin Hess
  • Julia Olejnikov
  • Xenia-Liana Tödter
  • Melanie Lange
  • 11 - 18 95.67 Tanzschule Let's Dance Altenkirchen
    2 AGGN Krakowiak
  • Lorraine Bühl
  • Jasmin Bühl
  • Emilia Dümler
  • Angelina Gehring
  • Sarah Hetterich
  • Thea Laetitia Hiernickel
  • Jule Koppitz
  • Jana Ötinger
  • Yannick Reuß
  • Lilya Schober
  • Annika Schütz
  • Nora Streile
  • Sophie Weigl
  • Emma Ullrich
  • 14 - 29 86.33 Ballettschule ON POINT e.V. Haßfurt
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 JDN Postuchalki
  • Sonja Hlynovsky
  • Martha Korolev
  • 15; 16 91.00 Tanzstudio Fancy Augsburg
    2 JDN The Rythm of Georgia
  • Alina Kamyshev
  • Angelina Müller
  • 15; 15 88.67 Alisa Augsburg
    3 JDN Vesolie Drobuschki
  • Anastasia Wagner
  • Alexandra Duran
  • 14; 16 86.33 BallettschuleFettich Augsburg
    3 JDN Silesian Polka
  • Anna Gregoríková
  • Markéta Frantová
  • 12; 14 86.33 Baletní škola Terezie Dudové Beroun
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 ADN Wäscherinnen
  • Alexandra Duran
  • Antonia Rohloff
  • Diana Lytschev
  • 16; 18; 18 76.33 BallettschuleFettich Augsburg
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 AGN Warenka
  • Charmayne Buchholz
  • Karolina Hess
  • Anna-Marie Weilert
  • Marc Hochhalter
  • Melina Müller
  • Ewelyn Engels
  • Konstantin Neufeld
  • Maxim Lange
  • Melanie Lange
  • 15 - 18 91.00 Tanzschule Let's Dance Altenkirchen
    2 AGN Kasachija Plasovaja
  • Antonia Rohloff
  • Elina Boxler
  • Alexandra Duran
  • Vasilii Novikov
  • Anastasia Wagner
  • 14 - 20 85.00 BallettschuleFettich Augsburg
    3 AGN Moldawisch
  • Yannick Reuß
  • Jasmin Bühl
  • Jana Ötinger
  • Antonia Schober
  • Annika Schütz
  • Emma Ullrich
  • 17 - 23 80.67 Ballettschule ON POINT e.V. Haßfurt
    4 AGN Na Myjavě
  • Ondřej Burianec
  • Matyáš Filler
  • Mirka Číhalová
  • Claudia Bartoňová
  • Vanda Plesníková
  • Andrea Koukalová
  • Zuzana Hradilová
  • Alžběta Lukešová
  • Barbora Poledňáková
  • Lucie Mertová
  • 7 - 18 80.33 ZUŠ Hranice Hranice
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 JSN Kalinka
  • Sonja Hlynovsky
  • 15 94.33 Tanzstudio Fancy Augsburg
    2 JSN Russischer Tanz
  • Jana Giesbrecht
  • 16 90.33 Alisa Augsburg
    3 JSN Crazy Laundress - Russian Dance
  • Markéta Frantová
  • 14 84.33 Baletní škola Terezie Dudové Beroun
    4 JSN Kamarinskaya
  • Lucia Del Nero
  • 17 83.33 Ballettschule Bettina Süß Passau
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 ASN Osornaja Kosachka
  • Elina Boxler
  • 20 83.67 BallettschuleFettich Augsburg
    2 ASN Marusya
  • Alexandra Weiss
  • 19 82.00 Kaleidoskop bei MIR e.V. München
    3 ASN Hava Nagila - Jewish Dance
  • Alexandra Dudová
  • 20 81.33 Baletní škola Terezie Dudové Beroun
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 AGT Lone Digger
  • Elina Toal
  • Megan Toal
  • Julia Berdynaj
  • Hannah Kasinger
  • 13 - 24 83.33 Ballettschule Atelier Danse Salzburg
    2 AGT I want you back
  • Elina Toal
  • Megan Toal
  • Julia Berdynaj
  • Hannah Kasinger
  • 13 - 24 81.67 Ballettschule Atelier Danse Salzburg
    3 AGT Rhythmus
  • Emely Redder
  • Soraya Federico
  • Sophia Fassbender
  • Mila Breski
  • Marie Kasten
  • Severin Godesberg
  • Caroline Seiler
  • Johanna Thissen
  • 12 - 18 78.00 Tanzstudio Odenthal Hürth
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 JGT Its easy
  • Alina Kerstein
  • Marie Pichler
  • Nina Wanker
  • Antonia Kofler
  • 11 - 17 88.33 Valeina Dance Academy NOETSCH
    2 JGT After the Fire
  • Amelie Pape
  • Marie Kasten
  • Mila Breski
  • Johanna Thissen
  • Sophia Fassbender
  • Helena Pooch
  • Caroline Seiler
  • 11 - 13 83.00 Tanzstudio Odenthal Hürth
    3 JGT Riding on my Bike
  • Julia Berdynaj
  • Hannah Kasinger
  • Aleyna Dereyurt
  • Jennifer Berdynaj
  • 9 - 16 82.33 Ballettschule Atelier Danse Salzburg
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 JGH Survivor
  • Dajana Rastenov
  • Milena Gebel
  • Valeria Reschetnik
  • Jana Schäfer
  • Viktoria Mauridou
  • Polina Bulaschova
  • Leonie Brotsmann
  • Lea Bender
  • 11 - 16 93.33 Milana Ballet and Dance Academy Lahr
    2 JGH Time To Be Free
  • Ewelina Parypskyy
  • Lisa Marie Trense
  • Melanie Martin
  • Julia Schneider
  • Katherina Miller
  • Veronika Reykhert
  • Maria Schwarz
  • Jana Flaht
  • 13 - 16 91.67 Tanzstudio In RoT Hamburg
    3 JGH Prison Break
  • Lena Kolitsch
  • Lena Zimmermann
  • Livia Stubinger
  • Ema Machalova
  • Valentina Bayer
  • Anna-Maria Brunner
  • Lisa Ortner
  • Katharina Jop
  • Florentina Gessler
  • Alena Hinterlechner
  • Victoria Napokoj
  • Antonia Kofler
  • 13 - 17 91.33 Valeina Dance Academy NOETSCH
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 AGH Chop Suey
  • Alina Kerstein
  • Vanessa Pölt
  • Antonia Kofler
  • Pauline Kirschner
  • Lena Niedertscheider
  • Elisabeth Troyer
  • Marie Pichler
  • 13 - 25 94.00 Valeina Dance Academy NOETSCH
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 JDT Father and Son
  • Antonia Kofler
  • Alina Kerstein
  • 15; 17 84.33 Valeina Dance Academy NOETSCH
    2 JDT Men in Black
  • Julia Berdynaj
  • Hannah Kasinger
  • 16; 13 80.33 Ballettschule Atelier Danse Salzburg
    3 JDT Piraten
  • Severin Godesberg
  • Samuel Godesberg
  • 14; 11 78.00 Tanzstudio Odenthal Hürth
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 ADT Happy time
  • Elina Toal
  • Megan Toal
  • 24; 20 87.00 Ballettschule Atelier Danse Salzburg
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 JDH Double Trouble
  • Olivia Graf
  • Rhyana Aysa Scheidgen
  • 15; 13 90.67 Edis Dance Baden-Baden
    2 JDH Tricky 3
  • Martin Frick
  • Alessio Carrozzo
  • Fabio Jansen
  • 14; 13; 13 86.00 Tanzwerk Wesseling Wesseling
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 JST Cinnamon Girl
  • Antonia Kofler
  • 15 87.33 Valeina Dance Academy NOETSCH
    2 JST Arabian Night
  • Alina Kerstein
  • 17 81.00 Valeina Dance Academy NOETSCH
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 AST Almost like being in Love
  • Harriet Eser
  • 18 88.33 La Pointe Ballettschule Hoskins Dortmund
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 JGM 10.41
  • Katrin Bobkov
  • Melanie Martin
  • Viktoria Krug
  • Julia Schneider
  • Katherina Miller
  • Diana Chukhynsky
  • Veronika Reykhert
  • Maria Schwarz
  • Jana Flaht
  • Viktoria Stark
  • 14 - 16 87.67 Tanzstudio In RoT Hamburg
    2 JGM Elements
  • Emily Alexandra Meyer
  • Mira Caviglia
  • Valentina Meyer
  • Mayra Ott
  • Chiara Scala
  • Alexandra Schoenenberger
  • Sofya Morosova
  • Sophia Baggio
  • Kiara Cutkovic
  • Linn Steinmann
  • 12 - 17 84.67 Ballett Akademie Luzern Buchrain
    3 JGM Collab I
  • Lena Baumert
  • Juliette Ernst
  • Mona Marie Münster
  • Maja Kukolj
  • Vivienne Joos
  • Milla Dold
  • 13 - 16 84.00 Ballettschule Krain Freiburg
    4 JGM Believer
  • Cedric Nagel
  • Luisa Marie Amiary
  • Meike Maier
  • Lea Hilgarth
  • Franziska Gentner
  • Lea Scharinger
  • Luisa Fleischmann
  • Lucia Del Nero
  • Amelie Hötzendofer
  • 13 - 17 82.33 Ballettschule Bettina Süß Passau
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 JGGM The Voices
  • Kateřina Vyskočová
  • Adéla Holubová
  • Barbora Brožová
  • Elena Svobodová
  • Karolína Ilič
  • Kateřina Poková
  • Karolína Pěstová
  • Dominika Stehlíková
  • Magdaléna Fremrová
  • Barbora Šiková
  • Barbora Vovsíková
  • Magdalena Winkelhöferová
  • Hermína Stejskalová
  • Anna Marie Gajdošová
  • Klára Kunc
  • Natálie Polanková
  • Ráchel Zahradilová
  • Natálie Lukesová
  • Julie Fau
  • Kristýna Anna Jiránková
  • Kateřina Vančurová
  • 13 - 17 91.67 Storm Ballet Plzeň
    2 JGGM Makeba
  • Mathilda Graf
  • Paula Platzer
  • Lia Dahlitz
  • Anna Grunski
  • Enya Noeske
  • Leah Maerksch
  • Helene Halecka
  • Klara Harnath
  • Lana Rother
  • Christina Katsougiannopoulou
  • Johanna Ratzke
  • Eloise Griebe
  • Sua Moon
  • Karla Wierschin
  • 11 - 14 86.33 Ballettschule Werhun Cottbus
    3 JGGM Vivaldino
  • Julia Kushkin
  • Noah Zimmermanns
  • Charlotte Sturm
  • Charmayne Buchholz
  • Karolina Hess
  • Evelyn Fischer
  • Hanna Dogan
  • Jessica Koop
  • Leon Schulz
  • Marc Hochhalter
  • Valeria Lupan
  • 14 - 17 85.67 Tanzschule Let's Dance Altenkirchen
    4 JGGM Market Diktat Song
  • Isabelle Kammermeier
  • Cedric Nagel
  • Paula Hilgarth
  • Alicia Lindinger
  • Luisa Marie Amiary
  • Meike Maier
  • Lea Hilgarth
  • Franziska Gentner
  • Lea Scharinger
  • Luisa Fleischmann
  • Amelie Hötzendofer
  • 12 - 17 85.33 Ballettschule Bettina Süß Passau
    5 JGGM Dans le Desert
  • Lena Zimmermann
  • Livia Stubinger
  • Lisa Ortner
  • Malena Moser
  • Victoria Napokoj
  • Valentina Bayer
  • Katharina Jop
  • Ema Machalova
  • Florentina Gessler
  • Anna-Maria Brunner
  • Alena Hinterlechner
  • Antonia Kofler
  • 13 - 17 81.00 Valeina Dance Academy NOETSCH
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 JGA Hero
  • Finja Oppe
  • Lena Oppe
  • Elena Virnich
  • Jule Chrisanth
  • Nike Hauser
  • Mila Fiß
  • Lotta Gerards
  • Andrea Rusu
  • Shane Osagie
  • Elisa Sky Dewfall
  • Anna König
  • Grace Kalumba
  • Greta Kaufer
  • Julia Illenseer
  • Yara Jungeburth
  • 7 - 15 93.33 TF Company Dueren e.V Düren
    2 JGA Crazy Frogs
  • Sofia Chiara Cserép
  • Pauline Haar
  • Jolina Hasselbach
  • Luca Marie Hieke
  • Mila Hieke
  • Fiona Krummel
  • Antonia Maretto
  • Emma Michels
  • Maria Scheremeta
  • Nicole Thellmann
  • Lynn Wellmann
  • Julie Hasselbach
  • Alina Dederer
  • Leyla Mia Haziri
  • Joshua Joris Hieke
  • Carlotta Maretto
  • Anna Scholemann Nogueira
  • Carolin Fahrenbruch
  • Ksenia Valdina
  • 9 - 15 93.00 Susannes Ballettschule Langenfeld
    3 JGA Dont fall asleep
  • Victoria Troll
  • Felice Würfel
  • Emma Knorr
  • Ellen Pütter-Ramirez
  • Veronika Alexeeva
  • 9 - 14 74.67 Move it Dance Academy Gräfelfing
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 AGA Everyone
  • Monika Koeck
  • Ayse Safiye Gedici
  • Sophia Vassilev
  • Maria Bothe
  • Sonja Freitas
  • Florian Ermantraut
  • Leonie Baur
  • Lina Baur
  • Celine Vetter
  • Anna Breit
  • Pauline Ihme
  • Julia Kraus
  • Steffen Boschert
  • Simon Matthaei
  • Leonie Klaus
  • Eva-Marie Rist
  • Nikolai Sonner
  • 13 - 26 88.00 TV Freiburg-Herdern Freiburg
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 JDM Battle Of Thrones
  • Dajana Rastenov
  • Emily Eßlinger
  • 16; 17 88.67 Milana Ballet and Dance Academy Lahr
    2 JDM Home
  • Sophia Dmitrieva
  • Allegra Rebbelmund
  • 15; 14 87.33 Ballettschule Maria Düsseldorf
    2 JDM Taiko
  • Valentina Meyer
  • Chiara Scala
  • 15; 15 87.33 Ballett Akademie Luzern Buchrain
    4 JDM Cubiform
  • Adéla Holubová
  • Karolína Pěstová
  • 13; 14 84.00 Storm Ballet Plzeň
    5 JDM Love You Like a Love Song
  • Elen Jungwirthová
  • Karolína Červenková
  • 16; 13 80.67 Baletní škola Arabeska Praha Praha
    6 JDM Gossip
  • Norah Huditz
  • Maya Inkret
  • Bianca Ogris
  • Hanna Puschmann
  • Leonie Springer
  • 14 - 17 80.33 Ballettzentrum Klagenfurt Domplatz Klagenfurt
    7 JDM Sie sind nicht allein
  • Klaudie Jedličková
  • Lucie Dopitová
  • 14; 15 79.33 ZUŠ Hranice Hranice
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 JDW I Want To Be In America
  • Emily Alexandra Meyer
  • Valentina Meyer
  • 13; 5 85.67 Ballett Akademie Luzern Buchrain
    2 JDW Puttin On The Ritz
  • Evelyne Bortkevych
  • Laura Bekker
  • 14; 14 85.33 Tanzstudio Fancy Augsburg
    3 JDW One night only
  • Martha Korolev
  • Vera Kurmyshkin
  • 16; 16 84.00 Tanzstudio Fancy Augsburg
    3 JDW I can't leave you alone
  • Veronika Reykhert
  • Jana Flaht
  • 15; 16 84.00 Tanzstudio In RoT Hamburg
    5 JDW Father Figure
  • Norah Huditz
  • Maya Inkret
  • Egger Lale
  • Bianca Ogris
  • Hanna Puschmann
  • Leonie Springer
  • 14 - 17 82.00 Ballettzentrum Klagenfurt Domplatz Klagenfurt
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 JDA Mission Impossible
  • Lena Oppe
  • Jule Chrisanth
  • Lotta Gerards
  • 13; 14; 13 86.00 TF Company Dueren e.V Düren
    2 JDA Friendship
  • Jolina Hasselbach
  • Luca Marie Hieke
  • 15; 14 85.00 Susannes Ballettschule Langenfeld
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 ADA What a Life
  • Sonja Freitas
  • Florian Ermantraut
  • 21; 24 89.00 TV Freiburg-Herdern Freiburg
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 JGW Glam
  • Emily Alexandra Meyer
  • Mira Caviglia
  • Chiara Scala
  • Mayra Ott
  • Kiara Cutkovic
  • Alexandra Schoenenberger
  • Sofya Morosova
  • Vanesssa Zumbühl
  • Valentina Meyer
  • 13 - 17 89.67 Ballett Akademie Luzern Buchrain
    2 JGW India - Die Nacht des Tanzes
  • Daria Putintseva
  • Eva Klaus
  • Eva Sophie Krüger
  • Nika Lee Lindl
  • Lara Maria Gieske
  • Lena Guilia Lo Bartolo
  • Alexandra Steinle
  • Emilia Hutor
  • Maja Helena Maslak
  • Chiara Emilia Balduhn
  • 12 - 16 86.00 Tanzstudio Intakt Hürth
    3 JGW Inside of me
  • Viktoria Stark
  • Jana Flaht
  • Maria Schwarz
  • Veronika Reykhert
  • Diana Chukhynsky
  • Katherina Miller
  • Julia Schneider
  • Viktoria Krug
  • Melanie Martin
  • 14 - 16 84.67 Tanzstudio In RoT Hamburg
    4 JGW Another day of sun
  • Luisa Marie Amiary
  • Meike Maier
  • Lea Hilgarth
  • Franziska Gentner
  • Lea Scharinger
  • Luisa Fleischmann
  • Lucia Del Nero
  • Amelie Hötzendofer
  • 14 - 17 84.00 Ballettschule Bettina Süß Passau
    5 JGW Dancing Shoes
  • Luisa Fock
  • Julie Ehebald
  • Noemi Keune
  • Selina Meißner
  • 13 - 17 81.33 projectDANCE Reutlingen
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 JGGW Bollywood Blast
  • Emily Alexandra Meyer
  • Mira Caviglia
  • Chiara Scala
  • Mayra Ott
  • Elena Bättig
  • Beatrice Schlleiss
  • Kiara Cutkovic
  • Valentina Meyer
  • Camille Feldbauer
  • Jessica Gloor
  • Ava Ming
  • Soraya Oran Garcia
  • Victoria Baggio
  • Mara Bucher
  • Rebecca Burkhardt
  • Illenia Camenzind
  • Karin Dadejova
  • Cindy Gloor
  • Loreen Hensler
  • Tatjana Ilic
  • Mariia Lapshina
  • Alissa Penna
  • Selma Reichmuth
  • Bettina Rohrer
  • Amelia Signorelli
  • Linn Steinmann
  • Mina Tuna
  • Sophia Baggio
  • Sofya Morosova
  • Alexandra Schoenenberger
  • 7 - 17 94.00 Ballett Akademie Luzern Buchrain
    2 JGGW Just a Dream of Wonderland
  • Sofia Chiara Cserép
  • Pauline Haar
  • Jolina Hasselbach
  • Luca Marie Hieke
  • Mila Hieke
  • Fiona Krummel
  • Antonia Maretto
  • Emma Michels
  • Maria Scheremeta
  • Nicole Thellmann
  • Lynn Wellmann
  • Julie Hasselbach
  • Alina Dederer
  • Leyla Mia Haziri
  • Joshua Joris Hieke
  • Carlotta Maretto
  • Alessia Russo
  • Henriette Stein
  • Ilias Araz
  • Carolina Mertens
  • Anna Scholemann Nogueira
  • Jaden Hasselbach
  • Carolin Fahrenbruch
  • Ksenia Valdina
  • Emma Breuer
  • Ida Michels
  • Nayeli Bialek
  • Lena Thellmann
  • Celina Ludwitzki
  • 5 - 15 93.33 Susannes Ballettschule Langenfeld
    3 JGGW Ease On Down
  • Emily Alexandra Meyer
  • Mira Caviglia
  • Chiara Scala
  • Mayra Ott
  • Elena Bättig
  • Beatrice Schlleiss
  • Valentina Meyer
  • Kiara Cutkovic
  • Victoria Baggio
  • Mara Bucher
  • Rebecca Burkhardt
  • Illenia Camenzind
  • Karin Dadejova
  • Loreen Hensler
  • Tatjana Ilic
  • Mariia Lapshina
  • Alissa Penna
  • Bettina Rohrer
  • Amelia Signorelli
  • Linn Steinmann
  • Mina Tuna
  • Sophia Baggio
  • Sofya Morosova
  • Alexandra Schoenenberger
  • 9 - 17 87.00 Ballett Akademie Luzern Buchrain
    4 JGGW Bollywood
  • Veronika Alexeeva
  • Minou Treiber
  • Lara Schwalie
  • Emma Knorr
  • Felice Würfel
  • Sophia Tschakert
  • Alison McGrath
  • Mila Kosmatchev
  • Ella Schulze-Dieckhoff
  • Ellen Pütter-Ramirez
  • Victoria Troll
  • Finlay Hartinger
  • 9 - 14 84.00 Move it Dance Academy Gräfelfing
    5 JGGW Hey pachuco
  • Alina Waldschmidt
  • Elena de Vroed
  • Henriette von Poeppinghausen
  • Anouk Lamprecht
  • Martha Luise Friedrich
  • Sophie Pfister
  • Lea Briswitz
  • Suri Lamprecht
  • Mary-Ann Barke
  • Friederike Cordes
  • Victoria Aulhorn
  • Maxima Meyer
  • Vallea Mallok
  • Serafina Wiemann
  • Sina Grosche
  • 10 - 17 80.67 Ballettschule La Sylphide Bernau bei Berlin
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 JSM Sand
  • Valentina Meyer
  • 15 89.67 Ballett Akademie Luzern Buchrain
    2 JSM Inner Crisis
  • Sophia Dmitrieva
  • 15 88.33 Ballettschule Maria Düsseldorf
    3 JSM Over That
  • Kateřina Vyskočová
  • 14 87.67 Storm Ballet Plzeň
    4 JSM Pertho
  • Mayra Ott
  • 17 85.33 Ballett Akademie Luzern Buchrain
    5 JSM Runaway
  • Lucie Dopitová
  • 15 81.33 ZUŠ Hranice Hranice
    6 JSM Not my responsibility
  • Selina Huber
  • 15 80.67 Tanz Studio Tutzing Tutzing
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 JSW Blowin in the Wind
  • Bianca Ogris
  • 17 87.00 Ballettzentrum Klagenfurt Domplatz Klagenfurt
    1 JSW Sing Sing
  • JuleMarie Gilster
  • 17 87.00 Ballett Andrea Hilger Bayreuth
    3 JSW What is Jazz
  • Sophia Dmitrieva
  • 15 86.67 Ballettschule Maria Düsseldorf
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 JSF Nightingale
  • Elisabeth Schröder
  • 15 91.00 Ballettschule International Bonn Bonn
    2 JSF Fragile
  • Blanca Gabrisch
  • 16 86.67 Ballettschule Kaiserswerth Düsseldorf
    3 JSF Storm
  • Elisaveta Sidorenko
  • 15 86.33 Tanzwerk Wesseling Wesseling
    4 JSF Secret
  • Lara Bednaric
  • 16 84.00 Ballettschule International Bonn Bonn
    5 JSF Juliet's Last Moments
  • Mayra Ott
  • 17 83.33 Ballett Akademie Luzern Buchrain
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 AGGW Hobbits
  • Nora Streile
  • Yannick Reuß
  • Jule Koppitz
  • Jasmin Bühl
  • Lorraine Bühl
  • Silja Full
  • Angelina Gehring
  • Sarah Hetterich
  • Thea Laetitia Hiernickel
  • Fee-Kristin Kießling
  • Jana Ötinger
  • Antonia Schober
  • Sophie Weigl
  • Emilia Dümler
  • 14 - 29 89.67 Ballettschule ON POINT e.V. Haßfurt
    2 AGGW Cadence
  • Malou Dold
  • Lara Mazibrada
  • Sophia Arnold
  • Laila Wittenberg
  • Hannah Vetter
  • Levenka Heberle
  • Anna Birmelin
  • Sina Bolanz
  • Karoline Saskia Burghardt
  • Anna Blatz
  • Angelina Luznak
  • Laura Herzer
  • Annika Roos
  • Pauline Hain
  • Fabienne Loren Häring
  • Julia Schäffer
  • 18 - 23 89.33 Ballettschule Krain Freiburg
    3 AGGW Battlefield
  • Shane Osagie
  • Elisa Sky Dewfall
  • Anna König
  • Grace Kalumba
  • Sophie Lüttich
  • Sabrina Claßen
  • Finja Oppe
  • Lena Oppe
  • Elena Virnich
  • Jule Chrisanth
  • Nike Hauser
  • Mila Fiß
  • Lotta Gerards
  • Andrea Rusu
  • Greta Kaufer
  • Yara Jungeburth
  • 7 - 23 88.33 TF Company Dueren e.V Düren
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 AGGM Nothing Can Save You, Accept Darkness
  • Laura Herzer
  • Annika Roos
  • Anna Blatz
  • Angelina Luznak
  • Karoline Saskia Burghardt
  • Sina Bolanz
  • Levenka Heberle
  • Fabienne Loren Häring
  • Hannah Vetter
  • Lara Mazibrada
  • Laila Wittenberg
  • Sophia Arnold
  • Malou Dold
  • Pauline Hain
  • Anna Birmelin
  • Julia Schäffer
  • 18 - 23 90.00 Ballettschule Krain Freiburg
    2 AGGM Architect of the Mind
  • Elina Toal
  • Megan Toal
  • Stephanie Hagenauer
  • Rebecca Koch
  • Maya Nastri
  • Alice Kenzel
  • Carolina Rösler
  • Valentina Hohensasser
  • Kornelia Gulajska
  • Hannah Kasinger
  • Caterina Frenzel
  • 10 - 24 86.67 Ballettschule Atelier Danse Salzburg
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 AGM Time Out
  • Julia Kushkin
  • Noah Zimmermanns
  • Alwina Bichner
  • Jessica Koop
  • Ewelyn Engels
  • Franziska Alina Anlkam
  • Swetlana Kushkin
  • Anna Prangenberg
  • Amelia Meier
  • 15 - 18 88.00 Tanzschule Let's Dance Altenkirchen
    2 AGM Mental Health
  • Ekaterina Zamodeeva
  • Sophia Dmitrieva
  • Allegra Rebbelmund
  • Darja Galperin
  • 14 - 24 87.33 Ballettschule Maria Düsseldorf
    3 AGM We insist
  • Pia Budic
  • Lara Haider
  • Samira Landau
  • Elena Pavlovska
  • Hannah Peters
  • Hanne Springob
  • 17 - 23 86.33 Das Tanzstudio Michael Frank Remscheid
    4 AGM The Joke's on You
  • Lucie Šimková
  • Hana Gabrielová
  • Elen Jungwirthová
  • Klára Čepická
  • Karolína Červenková
  • Anežka Pavelková
  • Dominika Poková
  • Natálie Humhalová
  • 13 - 25 82.67 Baletní škola Arabeska Praha Praha
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 ADM Alarms
  • Laila Wittenberg
  • Pauline Hain
  • 19; 19 82.67 Ballettschule Krain Freiburg
    2 ADM Intentions
  • Lucie Šimková
  • Dominika Poková
  • 21; 25 81.33 Baletní škola Arabeska Praha Praha
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 ADW Hey Pachuko
  • Elina Toal
  • Megan Toal
  • Stephanie Hagenauer
  • 24; 20; 22 89.67 Ballettschule Atelier Danse Salzburg
    2 ADW Awoo
  • Lara Mazibrada
  • Anna Birmelin
  • 20; 20 86.33 Ballettschule Krain Freiburg
    3 ADW Bond Girls
  • Hanna Weiß
  • JuleMarie Gilster
  • 18; 17 85.67 Ballett Andrea Hilger Bayreuth
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 AGW Meet the Family
  • Lena Oppe
  • Nike Hauser
  • Shane Osagie
  • Elisa Sky Dewfall
  • Anna König
  • Amelie Petersen
  • Sophie Lüttich
  • Grace Kalumba
  • Laura Servos
  • 13 - 18 95.00 TF Company Dueren e.V Düren
    2 AGW Big Time
  • Finja Oppe
  • Lena Oppe
  • Nike Hauser
  • Elisa Sky Dewfall
  • Anna König
  • Grace Kalumba
  • Amelie Petersen
  • Sophie Lüttich
  • Yara Jungeburth
  • Sabrina Claßen
  • 11 - 23 91.33 TF Company Dueren e.V Düren
    3 AGW Zip Gun Bop
  • Elina Toal
  • Megan Toal
  • Stephanie Hagenauer
  • Rebecca Koch
  • Valentina Hohensasser
  • Alice Kenzel
  • Carolina Rösler
  • 10 - 24 90.33 Ballettschule Atelier Danse Salzburg
    4 AGW No Way Back
  • Lena Schulze-Dieckhoff
  • Sophie Paris
  • Selina Kirchmeier
  • Branka Janjetovich
  • Anja Janjetovich
  • Alicia Bredl
  • Sarah Wilhelm
  • 14 - 22 79.33 Move it Dance Academy Gräfelfing
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 JSA Thats my girl
  • Scarlett Ott
  • 14 87.67 Matviienok Dance Art Einsiedeln
    1 JSA Missed Me
  • Luisa Fock
  • 17 87.67 projectDANCE Reutlingen
    3 JSA Emptiness
  • Melissa Ludwitzki
  • 17 79.00 Susannes Ballettschule Langenfeld
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 ASA Unsteady
  • Laura Servos
  • 18 86.00 TF Company Dueren e.V Düren
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 ASM On my own
  • Elina Toal
  • 24 91.67 Ballettschule Atelier Danse Salzburg
    2 ASM Savant
  • Karoline Saskia Burghardt
  • 19 86.33 Ballettschule Krain Freiburg
    Platz Typ Titel des Tanzes Tänzer:in Alter Punktzahl Schule Ort
    1 ASW The Way I Do
  • Lara Mazibrada
  • 20 85.33 Ballettschule Krain Freiburg
    2 ASW Bad Girl
  • Ekaterina Zamodeeva
  • 24 85.00 Ballettschule Maria Düsseldorf